Dentica. Stomatologia Łódź Broniewskiego 14, Górna, Chojny-Dąbrowa Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia zachowawcza

Z wizytą u dentysty czekamy często do momentu, aż poczujemy nieprzyjemny ból zęba lub dziąseł. Na co dzień unikamy natomiast tego, co wielu z nas niezbyt przyjemnie się kojarzy, czyli bycia zdanym na łaskę i niełaskę stomatologa. Przekonujemy samych siebie, że częste i dokładne mycie zębów oraz ograniczanie spożycia cukru wystarczy, aby zachować zdrowe uzębienie. Często jednak okazuje się inaczej i dopiero wtedy żałujemy, że nie udaliśmy się do dentysty, kiedy jeszcze nic nas nie bolało, a nasze zęby nie były zagrożone.

Że lepiej zapobiegać niż leczyć, wie chyba każdy. Taka sama zasada tyczy się także naszych zębów. Stomatologia zachowawcza to dział dentystyki, który zajmuje się przede wszystkim profilaktyką. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym możemy zadbać o nasz zdrowy i piękny uśmiech, zanim dopadną nas choroby uzębienia. Najczęstszą z nich jest próchnica – nieleczona może być nawet przyczyną utraty zębów! – dlatego oczyszczanie zębów i wypełnianie ubytków próchnicznych jest najpowszechniejszym leczeniem w ramach stomatologii zachowawczej. Do tego oferujemy również endodoncję, czyli leczenie kanałowe, stosowane przy dużo poważniejszych schorzeniach zębów oraz inne zabiegi przeciwdziałające chorobom uzębienia i leczące schorzenia jamy ustnej takie jak piaskowanie zębów, skaling (usuwanie kamienia nazębnego), lakierowanie zębów, lakowanie.

W naszym gabinecie stomatologicznym możesz liczyć na pełen profesjonalizm i przyjazne podejście do każdego pacjenta. Dlatego nie odkładaj stale swojej wizyty kontrolnej na później, tylko przyjdź do nas, a my zadbamy, aby przebiegła ona bezboleśnie i abyś jak najdłużej mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem.