Dentica. Stomatologia Łódź Broniewskiego 14, Górna, Chojny-Dąbrowa Chirurgia stomatologiczna

Protetyka

Czasami zdarza się, że mamy braki w uzębieniu lub wręcz cierpimy na bezzębie. Zęby można stracić lub uszkodzić na skutek nieszczęśliwych wypadków, urazów mechanicznych, próchnicy i innych chorób jamy ustnej oraz z powodów fizjologicznych. Nie oznacza to jednak, że już do końca życia musimy wstydzić się naszego niepełnego, nieestetycznego uśmiechu. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi protetyka – dział stomatologii, zajmujący się odtwarzaniem i odbudową pierwotnego zgryzu.

Specjaliści z gabinetu stomatologicznego Denticaclinic dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem w zakresie doboru optymalnych materiałów i technik do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Szeroki wachlarz możliwości protetycznych oferuje protezy stałe oraz ruchome. Wśród tych pierwszych wymieniamy korony, mosty i licówki, wykonane z porcelany i imitujące naturalne zęby. Stosowane są w celu zrekonstruowania zniszczonych zębów lub poprawienia wyglądu zębów nierównych, przebarwionych, niedoskonałych. Obecnie bardzo komfortowym, mocnym i niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem jest również implantologia. Ruchome protezy, czyli dające się usunąć z jamy ustnej, to różnego rodzaju protezy szkieletowe, akrylowe, elastyczne, acetalowe, uzupełniające braki w uzębieniu.

Naszym pacjentom zapewniamy precyzję wykonania, która przekłada się na wrażenia estetyczne, mając jednocześnie na względzie przede wszystkim ich zdrowie – wszystkie te zabiegi mają bowiem na celu nie tylko upiększenie naszego uśmiechu, ale i zapobieganie wadom zgryzu i chorobom jamy ustnej.

Zaprasza Specjalista Protetyk dr Tomasz Rytych