Dentica. Stomatologia Łódź Broniewskiego 14, Górna, Chojny-Dąbrowa

Ortodoncja

Krzywe zęby to nie tylko wada w wyglądzie, mogąca prowadzić do braku pewności siebie, kompleksów i unikania uśmiechu, ale również zwiększenie ryzyka wystąpienia próchnicy i innych chorób jamy ustnej oraz wad szczękowo-twarzowych. Proste zęby to bowiem zdrowe zęby, dlatego dbanie o ich wygląd nie jest przejawem próżności, a dbaniem o swoje uzębienie.

Ortodoncja to dział dentystyki, który zajmuje się zwalczaniem wad zgryzu dzięki zastosowaniu aparatów ruchomych lub stałych. Najlepiej zacząć leczenie ortodontyczne już od najmłodszych lat (jeszcze na etapie wyżynania się pierwszych zębów stałych), ale nie ma tak naprawdę granic wiekowych w ortodoncji i również w dorosłym wieku można osiągnąć idealne rezultaty, dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Dla ortodontów z gabinetu stomatologicznego Denticaclinic nie ma rzeczy niemożliwych – dzięki doświadczeniu i wiedzy oraz profesjonalnemu podejściu do sprawy, potrafimy dobrać optymalne leczenie ortodontyczne do indywidualnej sytuacji każdego pacjenta, a także precyzyjnie i starannie wykonać aparat korygujący wady uzębienia. Nasi pacjenci są dokładnie informowani o przebiegu leczenia i jego spodziewanych efektach oraz instruowani, jak postępować z aparatem i dbać o higienę jamy ustnej, aby leczenie się powiodło. Dzięki nam będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.